Spevácky zbor JAS

JAS ®

spevácky zbor
Bratskej jednoty baptistov v SR

 

Vedenie JASu:
Vedúci, dirigent: Branislav Kráľ
Duchovný vedúci: Timotej Hanes
Organizačný vedúci: Robert Pokorný
email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  

Naše nahrávky môžete počuť aj na našom YouTube:

https://www.youtube.com/@jas-slovensko

jas_youtube

Posledné audio nahrávky:

Božia láska svieti tmou - 2005
jas_youtube
Všetko vôkol nás - 2000
jas_youtube
Kým je čas - 1997 25 rokov spevokolu JAS - 1995
jas_youtube

 

jas_ponuka_web

Ponúkame zborom naše voľné termíny v našom kalendári na ďalšie obdobie. Môžeme ponúknuť koncert, koncert so svedectvami, evanjelizáciu s doprovodnou službou spevom, službu zboru spevom a povzbudením... Radi pomôžeme pri aktivitách zboru alebo poslúžime zboru. Ozvete sa nám a budeme spolu hľadať možnosti a termín.

 

Dokument Fenomén JAS
jas_youtube

Kniha Fenomén JAS

 

jas50

   

   

   

   

História JASu:

JAS je kresťanský spevácky zbor s 50-ročnou históriou, založený Bratskou jednotou baptistov v Československu. Jeho zakladateľom a prvým dirigentom bol od roku 1970 kazateľ a hudobník Miloš Šolc. V lete 1982 prevzal činnosť JASu Libor Mathauser, toho času dirigent Moravskej filharmónie v Olomouci a kazateľ Jan Titěra sa stal duchovným a organizačným vedúcim. Prvé dve desaťročia existencie JASu boli poznačené dobou komunizmu, kedy mohol účinkovať len v Čechách a na Morave výlučne na cirkevnej pôde. Na Slovensko prvýkrát zavítal v roku 1987 počas československého turné. Po politických zmenách v novembri 1989 začal JAS vystupovať aj v kultúrnych domoch pri rôznych misijných príležitostiach. V roku 1990 prevzal úlohu duchovného vedúceho JASu kazateľ Tomáš Kriška. V októbri 1992 sa v Prahe uskutočnil "Posledný koncert" československého JASu pod vedením Libora Mathausera.

Na jar 1993, po vzniku samostatného Slovenska, pokračovala práca JASu pod vedením Tomáša Krišku. Dirigentami sa stali Ester Krišková a Milan Uhrin, duchovným vedúcim Dušan Uhrin a organizačným vedúcim Miroslav Kolářik. V lete 1995 vychádza nahrávka "25 rokov spevokolu JAS". Činnosť organizačného vedúceho prevzal v roku 1996 Robert Pokorný. Na jeseň 1997 vydal JAS v spolupráci so spevákom Ľudovítom Kurucom dielo "Kým je čas".

V novembri 1997 prevzal úlohu vedúceho a dirigenta JASu Braňo Kráľ a druhou dirigentkou Lenka Kováčiková (do roku 2002). V roku 1999 sa stal duchovným vedúcim kazateľ Tomáš Kohút. V roku 2009 sa stal duchovným vedúcim Martin Jirku.V roku 2000 vydal JAS nahrávku "Všetko vôkol nás". V tomto období sa spevokol dvakrát zúčastnil Medzinárodného festivalu chrámovej hudby (FestCorps, Inc.) (Bern 1999, Coventry 2002). Za týmito zahraničnými vystúpeniami JASu, ako aj mnohými ďalšími, stál misijný pracovník Brian Bounds. V roku 2005 vydal JAS nahrávku "Božia láska svieti tmou". V roku 2013 sa stal duchovným vedúcim Timotej Hanes. V súčasnosti spieva JAS niekoľkokrát do roka v spolupráci s kresťanskými cirkvami na Slovensku pri rôznych príležitostiach s cieľom povzbudiť ľudí v každodennom živote a viere v Pána Boha.

Členovia JASu prijali a vyznávajú, že Ježiš Kristus je Boží Syn, ktorý žil, zomrel a bol vzkriesený, aby zmieril človeka s Bohom. Veria, že človek bol stvorený spoznávať, milovať a oslavovať svojho Stvoriteľa celým životom. Prijali Ježiša Krista ako jedinú pravdu a cestu k Bohu. Tieto piesne sú ich vyznaním viery v Boha Otca, Syna a Ducha Svätého.

vedenie JASu

Festival v Berne 1999 Festival v Coventry 2002

® - Ochrannú známku "JAS" zaregistroval Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky pod číslom zápisu 197086. Prihláška bola podaná: 06.03.2000.

 

Copyright © 2023 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk