Aktuality zo života spoločnosti

Samovražedný útočník napadol baptistický zbor a zabil šesť detí

Samovražedný útočník napadol baptistický zbor a zabil šesť detí

Dňa 27. septembra 2007 napadol samovražedný útočník baptistický zbor v Sudáne a na mieste pritom zabil päť detí. Šieste dieťa zomrelo po prevoze do nemocnice. Udalosť sa stala v sudánskom regióne Horný Níl, v južnom Sudáne počas večerných bohoslužieb. Najmenej štyria ďalší veriaci, medzi ktorými bol aj pastor John Monykuer Wuor, boli zranení. Previezli ich do nemocnice Malakal, kde o dva dni neskôr zomrelo šieste hospitalizované dieťa.

Traja zo zranených sa stále nachádzajú v kritickom stave. Podľa Saphana Riak Chola, výkonného tajomníka baptistického zboru Viera, útočník mal na sebe uniformu naplnenú množstvom munície, ale motív jeho činu nebol do zverejnenia udalosti známy. Chol, ktorý o čine informoval Svetovú alianciu baptistov povedal, že vedenie baptistov v krajine ostro odsudzuje tento ošklivý čin a upozornil, že je to súčasťou zvyšovania nátlaku na cirkev. V Sudáne už dvadsať rokov prebieha zápas medzi kresťanským juhom a moslimským severom. V južnom Sudáne majú prevahu etnickí Afričania, kresťania a v severnom Sudáne majú zasa prevahu etnickí Arabi – moslimovia. Odhaduje sa, že počas týchto dvadsiatich rokov zahynulo v krajine okolo dva milióny ľudí a štyri milióny ľudí bolo vyhnaných z domovov.


Z http://www.bwanet.org/ preložil Pavel Kopčok

Copyright © 2023 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk