Aktuality zo života spoločnosti

V biblickej spoločnosti vybuchla bomba

V biblickej spoločnosti vybuchla bomba

Silný výbuch bomby spôsobil značné škody na budove Biblickej spoločnosti v palestínskej Gaze. Kazateľ baptistického zboru v Gaze, Hanna Massad informoval o útoku a masívnej explózii, ktorý sa udial 15. apríla okolo druhej hodiny rannej. Útočníci najskôr uniesli strážcu, zbili ho a zanechali v nebezpečnej štvrti mesta.

Tlačová správa z Biblickej spoločnosti potvrdila, že maskovaní útočníci najskôr uniesli strážcu a o hodinu neskôr k dverám umiestnili veľkú bombu. Mnohí predpokladajú, že za útokom je malá skupina radikálnych moslimov, ktorí sa zameriavajú najmä na Internetové kaviarne a obchody s hudobninami. Palestínska Biblická spoločnosť, ktorá pracuje v pásme Gazy od roku 1999 informovala, že doposiaľ mala s moslimami dobré vzťahy. Na verejnosť sa dostali správy, že pri odstraňovaní a čistení ruín asistovali aj moslimovia. V budove, v ktorej je umiestnené kníhkupectvo Biblickej spoločnosti, je aj počítačové centrum, knižnica a rozvojové centrum a slúži zároveň ako sídlo humanitárnych spoločností v pásme Gazy.


http://www.bwanet.org/ preložil Pavel Kopčok

Copyright © 2023 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk